Správa a údržba silnic Pardubického kraje je na nástrahy zimy připravená

Náklady na zimní údržbu v Pardubickém kraji se ročně pohybují kolem sta milionů korun. Extrémy v nedávné historii byl rok 2014, který měl velmi mírnou zimu a celkové náklady činily 68 milionů a rok 2010, kdy náklady na zimní údržbu přesáhly 155 milionů korun. Jaká bude ta letošní silničářská sezóna na vozovkách regionu? To samozřejmě nikdo netuší. Správa a údržba silnic Pardubického kraje je ale připravená čelit všem nástrahám zimního období.

CELÝ ČLÁNEK

"Posypového materiálu máme dostatek," říká ředitel krajských silničářů Miroslav Němec

 

Správci silnic prožívají možná nejnáročnější období roku. V Pardubickém kraji silničáři musí zabezpečit téměř tři tisíce kilometrů silnic II. a III. třídy. Jak je Správa a údržba silnic Pardubického kraje na zimu připravená? A co vše zimní údržba obnáší? Odpovědi na tyto otázky zná ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

CELÝ ČLÁNEK

Kritika Visegrádu sílí. Chybí pozitivní vize?

v4S nyní již téměř jistým odchodem Velké Británie z Evropské unie je zřejmé, že Česká republika přijde na politickém kolbišti Evropské unie o klíčového spojence. Více než kdy dříve se proto pohledy obrací na tzv. Visegrádskou skupinu neboli V4, která často bývá v opozici vůči dominantní německo-francouzské síle. Má visegrádská aliance budoucnost? Nebo bychom měli začít hledat ještě jiné spojence?

CELÝ ČLÁNEK

Doprava byla v Pardubicích hlavním tématem

 

První polovina září patří v Pardubickém kraji a především v jeho krajském městě dopravě. Centrem dopravního dění se město stalo především díky mezinárodnímu Silničnímu veletrhu, kterému předcházela Dopravní konference a před ní ještě na půdě Univerzity Pardubice konference o udržitelnosti regionálního silničního hospodářství.

CELÝ ČLÁNEK

Profesor Josef Hynek spojuje hned dva kraje

hynek2Šťastnou sedmičku má na kandidátce ODS ve volbách do Evropského parlamentu dlouholetý děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D. Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a britské University of Hull je spoluzakladatelem fakulty, v jejímž čele stojí. V letech 2008 až 2016 řídil z pozice rektora celou Univerzitu Hradec Králové. Přestože svůj život spojil s vysokoškolskou institucí v Hradci Králové, žije s rodinou ve Vysokém Mýtě, kde je už šestým obdobím členem městského zastupitelstva.

CELÝ ČLÁNEK

Krajští silničáři obnovují techniku

Správa a údržba silnic Pardubického kraje aktuálně používá na devadesát nákladních automobilů rozmístěných po celém regionu. Některá vozidla už dosluhují, a tak příspěvková organizace kraje pořizuje techniku novou. Aktuálně získala pět „obojživelných“ vozidel jak pro zimní, tak letní údržbu.

CELÝ ČLÁNEK

Datum brexitu se blíží. Jaké budou dopady?

září cz foto26. června 2016 probíhalo ve Velké Británii jedno z nejdůležitějších hlasování za několik posledních dekád. Obyvatelé Spojeného království totiž rozhodovali o tom, zda jejich země ukončí své členství v Evropské unii. Výsledek byl pro mnoho lidí obrovským šokem. Pro vystoupení z EU se totiž vyslovilo 51,9 procent lidí, což odstartovalo náročný proces, který v těchto dnech a týdnech vrcholí. Co bude brexit znamenat pro Británii, pro Evropu a v neposlední řadě pro Českou republiku?

CELÝ ČLÁNEK

Studentské volby vyhráli drtivě Piráti

studenstke volbyNa středních školách po celé České republice se v úterý a ve čtvrtek uskutečnily Studentské volby. Středoškoláci si mohli „nanečisto“ vyzkoušet volit politické strany, hnutí a koalice, které kandidují v blížících se reálných volbách do Evropského parlamentu. Naprosto jednoznačným vítězem voleb se stala Česká pirátská strana.

CELÝ ČLÁNEK

Výuka umělců v Plzni je díky EU kvalitnější

konzervatorVýuka mladých umělců v Plzni je kvalitnější díky Evropské unii. Tamní konzervatoř získala před deseti lety dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad, určenou na modernizaci vzdělávacích prostor. Ty slouží dodnes žákům i veřejnosti.

CELÝ ČLÁNEK

Most ve Valech z poválečných let zmizel, nahradí ho most nový

 

Obce Valy a Mělice už od konce druhé světové války spojoval malý, nenápadný most přes Labe. Postaven tu byl původně jako mostní provizorium, které tu vydrželo až do srpna roku 2019. Právě tehdy totiž začali stavbaři s jeho bouráním a s výstavbou mostu nového. Na projektu spolupracuje Ředitelství vodních cest ČR s Pardubický krajem.

CELÝ ČLÁNEK

Do Evropského parlamentu si tento týden vybírají středoškoláci

studentske volbyZítra a ve čtvrtek 9. května budou studenti na 255 středních školách po celé České republice volit strany, hnutí a koalice kandidující ve volbách do Evropského parlamentu 2019. Studentské volby již po jedenácté organizuje JSNS (Jeden svět na školách), vzdělávací program společnosti Člověk v tísni.

CELÝ ČLÁNEK

Plasty na jedno použití budou od roku 2021 v Evropě zakázány

plastEvropský parlament ve středu schválil celounijní zákaz prodeje plastových výrobků na jedno použití, včetně talířů, příborů, brček či vatových tyčinek.

CELÝ ČLÁNEK

Nová technologie usnadní jízdu řidičům

V areálu pardubického sídla správy a údržby silnic se uskutečnil další technický den. Tentokrát jej silničáři věnovali nové technologii osazení kanalizačních vpustí a revizních šachet do vozovek komunikací. Tato tzv. samonivelační technologie zaručuje delší trvanlivost výsprav a především pohodlnou jízdu po vozovce.

CELÝ ČLÁNEK

Jak Evropa slaví Velikonoce

velikonoce 2Česká republika patří od roku 2016 mezi země, které mají o Velikonocích volno v pátek i v pondělí. V Dánsku, Norsku, Španělsku či na Islandu slaví ovšem státní svátek i na Zelený čtvrtek. Do práce naopak během Velkého pátku chodí lidé v řadě zemí včetně sousedního Polska nebo Rakouska, které letos vedlo o zavedení státního svátku vzrušenou debatu. V Albánii je dokonce státním svátkem jen neděle, její obyvatelé si tedy neužijí ani jeden volný všední den.

CELÝ ČLÁNEK

Silničáři v Pardubickém kraji mají za sebou náročnou zimu

Správa a údržba silnic Pardubického kraje zajišťuje sjízdnost silnic v zimním období na téměř třech tisících kilometrech. Jedná se o silnice II. a III. třídy, které jsou ve vlastnictví Pardubického kraje. Právě končící zima pro ně byla jednou z nejnáročnějších od rekordního roku 2005. Například jen lednové náklady na zimní údržbu byly dvojnásobně vyšší než v předchozím roce.

 

CELÝ ČLÁNEK

Aktuální číslo

Inzerce v Evropských novinách

Spolupracujte s námi a inzerujte v tištěném i webovém vydání.

Více info zde.

Rozhovory

stating

Evropské instituce

  • Evropský účetní dvůr

    Zatímco v minulých číslech Evropských novin jsme se zaměřili hned na dvě významné soudní instituce, tentokrát se v naší pravidelné rubrice podíváme do světa financí. V našem hledáčku je totiž...

    Číst dál...

Partneři

Sprava a udrzba silnic Pk

Evropské vydavatelství, s. r. o.

kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
Evropské noviny © 2016